EFSANE BAŞKAN ECZ.MELİH KÖKEN

Değerli meslektaşlarım,

Ülkemizde Covid-19 pandemisinin başladığı ilk günden itibaren biz eczacılar olarak en ön safta özveri ile mücadele vermeye devam ediyoruz. Birinci basamak sağlık tesisi olan eczanelerimizde sağlık sisteminin yükünü hafiflettiğimiz bu günlerde ülkemizde birçok meslektaşımızı ve eczane çalışanını, bölgemizde Ecz.İsmail Düzağaç ve eczane teknisyeni Ömer Demir'i Covid-19 nedeniyle kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık. Tüm görev şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

2020 yılında pandemi ve deprem nedeni ile yaşadığımız kayıplar ile birlikte bizleri derinden üzen, inanmak istemediğimiz büyük bir kaybımız oldu.4 Ekim 2020 tarihinde Afyonkarahisar Eczacı Odasının 11 yıllık efsane başkanı Ecz.Melih Köken elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı.Melih Köken, hayat, mesleğimiz ve yöneticilik ile ilgili kendisinden birçok şey öğrendiğimiz, liderlik vasfı yüksek bir yönetici olması ile birlikte, meslektaşlarımızın ve yönetim kurulumuzun her zor anında yanında olan, kötü gün dostu bir abimizdi.

Ecz.Melih Köken, eczacı örgütümüzde ikili ilişkileri ve tecrübesi ile kendisine danışılan, söz sahibi sayılı insanlardan biriydi. Son üç Türk Eczacıları Birliği seçimlerinde aktif rol alarak daha etkin bir Türk Eczacıları Birliği yönetimi için çalışmalarda bulundu. Meslektaşlarının sorunları ile gece gündüz demeden ilgilenen, çözüm odaklı çalışan bir yöneticiydi. Son 11 yılda başkanı olduğu Afyonkarahisar Eczacı Odasını dışa dönük, aktif, söz sahibi, eczacılarla, kurumlarla iletişimi yüksek bir oda haline getirdi. Ayrıca eczanesi ile, hastaları ile bilfiil ilgilenen, meslek pratiğine de hakim bir eczacıydı. Hatırnazlığı, samimiyeti ve onun belki en önemli özelliği olan beyefendi kişiliği ile insanların, Afyonkarahisar'ın ve tüm eczacılık camiasının gönlünde yer edindi.

Afyonkarahisar Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak, uzun zamandır başkanımızın yanında yetişmiş, tecrübeli bir ekibiz. Bundan sonra Melih başkanımızdan öğrendiklerimizi uygulayarak ve sizlerin de desteği ile mirasını daha güzel noktalara taşıma gayreti içerisinde olacağız.

Ecz.Melih Köken'i bir eczacı ve oda başkanı olarak mesleğimize olan katkıları ve bir abi, bir dost olarak bizlere bıraktığı tüm güzel değerler için saygıyla ve minnetle anıyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Küresel boyutta bir salgının yarattığı karmaşa ile karşı karşıya kaldığımız 2020 yılından sonra 2021 yılının sizlere, sevdiklerinize ve tüm insanlığa güzellikler getirmesini diliyor daha sağlıklı günlerde bir arada olmak dileğiyle saygılar sunuyorum.

Ecz.Alper Pehlivanlı

Afyonkarahisar Eczacı Odası

Yönetim Kurulu Başkanı