GÜNCELLENDİ!!! VETERİNER HEKİM REÇETESİ KARŞILAYAN MESLEKTAŞLARIMIZIN DİKKATİNE...

Değerli Meslektaşlarımız,

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından veteriner hekim reçetelerinin elektronik ortamda düzenlenebilmesi ve ülkemizde kullanılan veteriner ilaçların izlenebilmesi amacıyla Veteriner İlaç Takip Sistemi çalışmaları tamamlanmış olup İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun konu ile ilgili yazısı ekte bilgilerinize sunulmuştur.

E-reçete sisteminde oluşturulan veteriner hekim reçetelerine erişim sağlayarak veteriner tıbbi ürünlerin perakende satışını yapacak olan meslektaşlarımızın, veteriner ilaç takip sistemine kayıt işlemleri için gerekli belgeler (Eczacı Adı Soyadı, Eczane Adı, Adresi, Vergi No ve e-posta adresi) ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl/İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

!!! Veteriner hekim E-Reçete ve ilaç takip sistemi (İTS) Talimatı gereği veteriner tıbbi ürün satışı yapan meslektaşlarımızın 1-10 mart 2018 tarihleri arasında ellerindeki ürünleri Veteriner İlaç Takip Sistemine girmeleri gerekmektedir. Konu ile ilgili İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yazısı ekte bilgilerinize sunulmuştur.!!!

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

AFYONKARAHİSAR ECZACI ODASI YÖNETİM KURULU


GIDA TARIM MD YAZISI İÇİN TIKLAYINIZ

YAZİ_İCİN TİKLAYİNİZ