MERKEZ İLÇE MOBİL ECZANE UYGULAMASI HAKKINDA

Değerli Meslektaşlarımız;

Türk Eczacıları Birliği ve TC Sağlık Bakanlığı arasında Eczane Bulunmayan Yerleşim Yerlerinde Yaşayan Halka Yerinde İlaç Teminine İlişkin Protokol hükümleri uyarınca Anıtkaya, Gebeceler ve Büyükkalecik kasabalarında isteyen eczaneler tarafından yerinde ilaç temin hizmeti verilmektedir. Talepleri uyarınca yerinde ilaç temini hizmeti vermek isteyen eczaneler ekte bilgilerinize sunulmuştur.

İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak yürüttüğümüz bu uygulama gereği; Eczaneler sırası geldiği tarihlerde yerinde ilaç temini hizmeti vermekle yükümlüdür. Geçerli mazeret bildirilmesi haricinde, belirtilen tarihlerde hizmet vermek istemeyen eczaneler mobil eczane sırasından çıkarılacaktır.

Belirtilen tarihlerde sırası gelen eczane saat 14:00’a kadar düzenlenen reçeteleri ilgili Aile Sağlığı Merkezi’nden görevli hekim tarafından düzenlenen tutanakla teslim alarak reçete muhteviyatı ilaçları aynı gün saat 17:00-18:00 arasında hastalara ulaştıracaktır. Saat 14:00’den sonra düzenlenen reçetelerin teslimi ise saat 17:00-18:00 arasında yine tutanakla yapılacak olup bu reçetelerdeki ilaçların hastalara teslimi takip eden gün saat 14:00’e kadar yapılacaktır.

Reçete muhteviyatı ilaçların hastalara ulaştırılmasında sorumluluk görevli olan eczanenindir.

Afyonkarahisar Eczacı Odası

Ekteki listede belirtilen;

Büyükkalecik A.S.M İletişim Bilgileri : 243 23 13

Anıtkaya A.S.M. İletişim Bilgileri : 241 30 13

Gebeceler A.S.M. İletişim Bilgileri: 247 20 28

Bilgilerinize.

Afyonkarahisar Eczacı Odası

BÜYÜKKALECİK KASABASI MOBİL ECZANE HİZMETİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

GEBECELER KASABASI MOBİL ECZANE HİZMETİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ANITKAYA KASABASI MOBİL ECZANE HİZMETİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.